
DAK (sold by Entropica Coffee)
DAK - Honey Dude
Roasted by DAK · Sold by Entropica Coffee
DAK - Honey Dude is a Ecuador, Natural, Typica coffee from DAK.
In stock since:
Available Sizes▾
- 250g — $29.00 ($11.60/100g)
- 1000g — $88.00 ($8.80/100g)
- 3000g — $246.00 ($8.20/100g)

DAK - Honey Dude
Roasted by DAK · Sold by Entropica Coffee
DAK - Honey Dude is a Ecuador, Natural, Typica coffee from DAK.
In stock since:
Available Sizes
- 250g — $29.00 ($11.60/100g)
- 1000g — $88.00 ($8.80/100g)
- 3000g — $246.00 ($8.20/100g)
Similar coffees to this Ecuador Natural Typica

Ecuador Finca La Josefina Typica Mejorado Anaerobic Honey - 100g
Cayambe-Coca Natural Reserve, Ecuador Anaerobic Honey Typica Mejorado
Ondo Coffee
$20.00

Coffee Café La Joséfina Typica Mejorado
Honey Oxydation Typica
Terres de Café
$23.32

Typica Anaerobic Natural Pillcocaja Coffee
Colombia Anaerobic Natural Typica
Stoa Coffee
$25.41
![[Premium]Ecuador Leopoldo Andrade[Light roast]](https://kurasu.kyoto/cdn/shop/files/image_Beans_Premium-Ecuador-Leopoldo-Andrade_202609_1024x1024.jpg?v=1788315908)
[Premium]Ecuador Leopoldo Andrade[Light roast]
El Chaco, Napo, Ecuador Honey Typica Mejorado
Kurasu
$35.20
Description
Tastes Like Honeydew • Cookies • Maple Syrup DAK's Take: Pillcocaja Typica Natural - We recommend ordering the filter roast only for serving as a light espresso (not for brewing as a filter) The Details FARM N/A PROCESSING Natural ALTITUDE N/A REGION Ecuador VARIETY Typica PRODUCER N/A
More from Entropica Coffee

MOK - Espresso A, Ethiopia, Ayla Bombe
$27.00

A.M.O.C. - /059 Indonesia — Rukun Saudara
$34.00

MOK - Filter B, Brazil - 250g
$25.00

MOK - Honduras, Bryan Adolfo, Natural Anaerobic
$37.00

MOK - Espresso C, Colombia, Sierra Nevada
$26.00

MOK - Peru, Finca Cedruyoc, Geisha, Washed (200G)
$66.00
