![Tanat - Blend Espresso [Bio]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0740/6613/3244/files/BLEND-ESPRSSO-PAQUET-WEB.png?v=1789731165)
Tanat Coffee (sold by Entropica Coffee)
Tanat - Blend Espresso [Bio]
Roasted by Tanat Coffee · Sold by Entropica Coffee
Tanat - Blend Espresso [Bio] is a N/A, N/A, Catuai, Caturra, Typica coffee from Tanat Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- N/A
- Process
- N/A
- Variety
- Catuai, Caturra, Typica
- Producer
- N/A
Available Sizes▾
- 200g — $26.00 ($13.00/100g)
- 1000g — $76.00 ($7.60/100g)
![Tanat - Blend Espresso [Bio]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0740/6613/3244/files/BLEND-ESPRSSO-PAQUET-WEB.png?v=1789731165)
Tanat - Blend Espresso [Bio]
Roasted by Tanat Coffee · Sold by Entropica Coffee
Tanat - Blend Espresso [Bio] is a N/A, N/A, Catuai, Caturra, Typica coffee from Tanat Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- N/A
- Process
- N/A
- Variety
- Catuai, Caturra, Typica
- Producer
- N/A
Available Sizes
- 200g — $26.00 ($13.00/100g)
- 1000g — $76.00 ($7.60/100g)
Similar coffees across all roasters

Black Espresso Blend
Brazil/Vietnam/India Natural
HAYB
$7.17

Espresso Blend - 35g
30% Ethiopia + 70% Brazil 70 % Natural + 30% Washed Caturra, Catuaí, Typica, Bourbon
Fábrica Coffee Roasters
$3.30

Espresso Blend
Cerrado, Brazil 70 % Natural + 30% Washed Caturra, Catuaí, Typica, Bourbon
Fábrica Coffee Roasters
$16.95

Coffee Organic Expresso
Washed Blend
Terres de Café
$52.79

Espresso Blend - 1kg
Cerrado, Brazil 70 % Natural + 30% Washed Caturra, Catuaí, Typica, Bourbon
Fábrica Coffee Roasters
$56.78

94 Celcius - Covalent - Espresso Blend
Brazil/Peru Washed Catuai, Bourbon, Catimor, Yellow Bourbon
Speciality Coffee CA
$17.00
Description
Tastes Like Dark Chocolate Tanat's Take: Un blend 100% arabica pour les amateurs de café bio et d’espressos. The Details FARM N/A PROCESSING N/A ALTITUDE N/A REGION N/A VARIETY Catuai, Caturra, Typica PRODUCER N/A
More from Entropica Coffee

MOK - Espresso A, Ethiopia, Ayla Bombe
$27.00

A.M.O.C. - /059 Indonesia — Rukun Saudara
$34.00

MOK - Filter B, Brazil - 250g
$25.00

MOK - Honduras, Bryan Adolfo, Natural Anaerobic
$37.00

MOK - Espresso C, Colombia, Sierra Nevada
$26.00

MOK - Peru, Finca Cedruyoc, Geisha, Washed (200G)
$66.00





