
DAK (sold by Entropica Coffee)
DAK - Rhubarb Fizz
Roasted by DAK · Sold by Entropica Coffee
DAK - Rhubarb Fizz is a Kenya, Washed, Batian, Ruiru 11, SL 28, SL 34 coffee from DAK.
In stock since:
Available Sizes▾
- 250g — $28.00 ($11.20/100g)
- 1000g — $79.00 ($7.90/100g)
- 3000g — $226.00 ($7.53/100g)

DAK - Rhubarb Fizz
Roasted by DAK · Sold by Entropica Coffee
DAK - Rhubarb Fizz is a Kenya, Washed, Batian, Ruiru 11, SL 28, SL 34 coffee from DAK.
In stock since:
Available Sizes
- 250g — $28.00 ($11.20/100g)
- 1000g — $79.00 ($7.90/100g)
- 3000g — $226.00 ($7.53/100g)
Also Available From
Rhubarb Fizz
Kenya Washed Batian, Ruiru 11, SL 28, SL 34
DAK
$18.74

DAK Rhubarb Fizz *Washed Filter*
Kenya Washed SL28 / Ruiru 11 / Batian / SL34
Revolver
$22.24

Rhubarb Fizz
Kirinyanga Washed Batian, Ruiru 11, SL 28, SL 34
Dayglow Coffee
$26.00

Rhubarb Fizz
Kirinyaga, Kenya Washed Batian/Ruiru 11/SL 28/SL 34
Eight Ounce Coffee
$22.99
Description
Tastes Like Rhubarb • Black Currant • Orange DAK's Take: Our next Kenyan of the season is one of our favourite this year. This washed AA field blend from Ndimi Factory is juicy and layered with tasting notes of rhubarb soda, blackcurrant and orange. The Details FARM N/A PROCESSING Washed ALTITUDE N/A REGION Kenya VARIETY Batian, Ruiru 11, SL 28, SL 34 PRODUCER N/A
More from Entropica Coffee

MOK - Espresso A, Ethiopia, Ayla Bombe
$27.00

A.M.O.C. - /059 Indonesia — Rukun Saudara
$34.00

MOK - Filter B, Brazil - 250g
$25.00

MOK - Honduras, Bryan Adolfo, Natural Anaerobic
$37.00

MOK - Espresso C, Colombia, Sierra Nevada
$26.00

MOK - Peru, Finca Cedruyoc, Geisha, Washed (200G)
$66.00