
Escape Coffee
Kiss of God
Kiss of God is a Ngozi Province, Burundi, Washed, Bourbon coffee from Escape Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Ngozi Province, Burundi
- Process
- Washed
- Variety
- Bourbon
- Producer
- Bahire
Available Sizes▾
- 300g — $17.65 ($5.88/100g)
- 900g — $48.71 ($5.41/100g)

Kiss of God
Kiss of God is a Ngozi Province, Burundi, Washed, Bourbon coffee from Escape Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Ngozi Province, Burundi
- Process
- Washed
- Variety
- Bourbon
- Producer
- Bahire
Available Sizes
- 300g — $17.65 ($5.88/100g)
- 900g — $48.71 ($5.41/100g)
Similar coffees across all roasters
Description
We can’t get enough of the pure sweetness in this washed bourbon. Think brown sugar, bright citrus, and a floral finish that gives this cup real depth. When we first tasted Kiss of God, the words “divine perfection” came to mind. Believer or not, this is the kind of coffee that stirs something in you. And yes, it's back for a second year. Kiss of God comes from a washing station in Ngozi province, Burundi. It’s a community blend from Bahire farm—crafted with the kind of care that’s earned it some of the highest cupping scores in the region. In Kirundi, the local language, “Bahire” means “to be well.” To us, this coffee redefines peace and wellness... truly, a Kiss from God.








