
Ex Animo Coffee
Quabballe
Quabballe is a Ethiopia, Uraga, Guji, Natural, Landraces coffee from Ex Animo Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Ethiopia, Uraga, Guji
- Process
- Natural
- Variety
- Landraces
Available Sizes▾
- 250g — $16.24 ($6.49/100g)
- 1000g — $43.77 ($4.38/100g)

Quabballe
Quabballe is a Ethiopia, Uraga, Guji, Natural, Landraces coffee from Ex Animo Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Ethiopia, Uraga, Guji
- Process
- Natural
- Variety
- Landraces
Available Sizes
- 250g — $16.24 ($6.49/100g)
- 1000g — $43.77 ($4.38/100g)
Similar coffees to this Ethiopia, Uraga, Guji Natural Landraces

Light Roasted Ethiopia Guji Wate / Natural
Ethiopia - Guji Wate Natural
Simple Kaffa
$18.75

Ethiopia Guji Uraga
Ethiopia - Guji Natural 74110
Leaves Coffee Roasters
$0.08

Ethiopia / Uraga
Ethiopia Natural Heirloom
NewGround Coffee
$23.21

Gedeb Lalesa
Ethiopia Natural Ethiopian Landrace
Monogram Coffee
$18.35

Ethiopia Ardent Guji Natural
Ethiopia Natural Heirloom
Imbibe Coffee Roasters
$17.64

Ethiopia Sun Dried Natural
Hambela District, Guji, Ethiopia Natural Local Heirloom
Equator Coffees
$22.00
Description
Raspberry, Grape, Dark Cherry Natural Light Country: Ethiopia Region: Uraga, Guji Varieties: Landraces
About Ex Animo Coffee
- Location
- British Columbia, Canada
- Region
- North America
- Currency
- CAD










