
Greater Goods Roasting
Fresh Perspective - Light Ethiopia
Fresh Perspective - Light Ethiopia is a Ethiopia, Bishan Dimo, Shakiso, Guji, Natural, Mixed Heirloom coffee from Greater Goods Roasting.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Ethiopia, Bishan Dimo, Shakiso, Guji
- Process
- Natural
- Variety
- Mixed Heirloom
- Producer
- Faysel and Hakime Yonis
Available Sizes▾
- 113g — $12.00 ($10.62/100g)
- 283g — $24.00 ($8.48/100g)
- 907g — $63.00 ($6.95/100g)
- 2267g — $138.00 ($6.09/100g)

Fresh Perspective - Light Ethiopia
Fresh Perspective - Light Ethiopia is a Ethiopia, Bishan Dimo, Shakiso, Guji, Natural, Mixed Heirloom coffee from Greater Goods Roasting.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Ethiopia, Bishan Dimo, Shakiso, Guji
- Process
- Natural
- Variety
- Mixed Heirloom
- Producer
- Faysel and Hakime Yonis
Available Sizes
- 113g — $12.00 ($10.62/100g)
- 283g — $24.00 ($8.48/100g)
- 907g — $63.00 ($6.95/100g)
- 2267g — $138.00 ($6.09/100g)
Similar coffees to this Ethiopia, Bishan Dimo, Shakiso, Guji Natural Mixed Heirloom

Ethiopia Ardent Guji Natural
Ethiopia Natural Heirloom
Imbibe Coffee Roasters
$17.64

Light Roasted Ethiopia Guji Wate / Natural
Ethiopia - Guji Wate Natural
Simple Kaffa
$18.75

Ethiopia / Uraga
Ethiopia Natural Heirloom
NewGround Coffee
$23.21

Ethiopia, Diima Danche, Gedeo, natural, 250g
Ethiopia, Diima Danche, Gedeo Natural Heirloom
Supreme Roastworks
$28.93

Quabballe
Ethiopia, Uraga, Guji Natural Landraces
Ex Animo Coffee
$56.47

Ethiopia, Worka Chelbessa, Yirgacheffe, Organic
Gedeb, Yirgacheffe, Ethiopia Washed Ethiopian Heirloom
Sightglass Coffee
$28.00
About Greater Goods Roasting
- Location
- Texas, United States
- Region
- North America
More from Greater Goods Roasting

Spark - Mexico
$10.00

Finca Rosita - Bolivia
$15.00

Korgua Estate - Papua New Guinea
$15.00

Lâm Dông - Dark and Bold Vietnam
$15.00

Mario Jesús - Finca Churupampa - Peru
$15.00

Take Me Home - Light Roast Costa Rica
$12.00



