BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Ethiopia, Worka Chelbessa, Yirgacheffe, Organic
USA|Sightglass Coffee

Sightglass Coffee

$28.00340gIn Stock

Ethiopia, Worka Chelbessa, Yirgacheffe, Organic

Ethiopia, Worka Chelbessa, Yirgacheffe, Organic is a Gedeb, Yirgacheffe, Ethiopia, Washed, Ethiopian Heirloom coffee from Sightglass Coffee.

In stock 30+ days

Buy from Sightglass Coffee
Available Sizes▾
  • 340g — $28.00 ($8.24/100g)
  • 907g — $71.00 ($7.83/100g)
  • 2267g — $168.00 ($7.41/100g)

Description

Roast Level: Light Roast Origin: Gedeb, Yirgacheffe, Ethiopia Variety / Processing: Ethiopian Heirloom / Washed Growing Altitude: 1,900-2,200 meters above sea level

About Sightglass Coffee

Location
California, United States
Region
North America
Visit Sightglass Coffee →