BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Ruanda - Kilimbi Lavado
Spain|Hola Coffee

Hola Coffee

$17.07250gIn Stock

Ruanda - Kilimbi Lavado

Ruanda - Kilimbi Lavado is a Ruanda, Nyamasheke District, Lavado, Bourbon rojo coffee from Hola Coffee.

In stock since:

Buy from Hola Coffee

Details

Origin
Ruanda, Nyamasheke District
Process
Lavado
Variety
Bourbon rojo
Producer
Kilimbi
Available Sizes▾
  • 250g — $17.07 ($6.83/100g)
  • 1000g — $59.17 ($5.92/100g)
  • 3000g — $177.50 ($5.92/100g)

Description

DETALLES TÉCNICOS Origen: Ruanda, Nyamasheke District Proceso: Lavado Altitud: 1600 - 1650 msnm Varietal: Bourbon rojo Estación de lavado: Kilimbi Cosecha: 2026

About Hola Coffee

Location
Madrid, Spain
Region
Europe
Currency
EUR
Visit Hola Coffee →