
Hola Coffee
Tanzania - Acacia Hills
Tanzania - Acacia Hills is a Tanzania, Región de Oldeani, Karatu, honey, Kent coffee from Hola Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Tanzania, Región de Oldeani, Karatu
- Process
- honey
- Variety
- Kent
- Producer
- Leon Christianakis
Available Sizes▾
- 250g — $15.93 ($6.37/100g)
- 1000g — $56.89 ($5.69/100g)
- 3000g — $170.67 ($5.69/100g)

Tanzania - Acacia Hills
Tanzania - Acacia Hills is a Tanzania, Región de Oldeani, Karatu, honey, Kent coffee from Hola Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Tanzania, Región de Oldeani, Karatu
- Process
- honey
- Variety
- Kent
- Producer
- Leon Christianakis
Available Sizes
- 250g — $15.93 ($6.37/100g)
- 1000g — $56.89 ($5.69/100g)
- 3000g — $170.67 ($5.69/100g)
Similar coffees to this Tanzania, Región de Oldeani, Karatu honey Kent

ACACIA HILLS, AB Washed
Acacia Hills Estate, Ngorongolo Hills, Tanzania Washed Kent
PLOT Roasting
$14.00

Tanzania Acacia Hills
Tanzania Washed Kent AB
Yaggy Road Roasting Co
$20.00

Tanzania Acacia Hills (Retail)
Tanzania Washed Kent AB
Yaggy Road Roasting Co
$65.00

Tanzania Acacia Hills (5lb)
Tanzania Washed Kent AB
Yaggy Road Roasting Co
$70.00

TANZANIA Acacia Hills Kent AA Natural
Tanzania - Karatu, Ngorongoro, Oldeani Natural Kent, Pacamara, Geisha, SL28, etc.
LiLo Coffee Roasters
$4.78

Tanzania — Edelweiss Estate Kent
Tanzania Natural
Assembly Coffee London
$18.00
Description
DETALLES TÉCNICOS Origen: Tanzania, Región de Oldeani, Karatu (exactamente aquí) Altitud: 1,750-1,850 msnm Varietal: Kent Proceso: honey Productor: Leon Christianakis Cosecha: 2026







