
Hola Coffee
Ruanda - Kilimbi Lavado
Ruanda - Kilimbi Lavado is a Ruanda, Nyamasheke District, Lavado, Bourbon rojo coffee from Hola Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Ruanda, Nyamasheke District
- Process
- Lavado
- Variety
- Bourbon rojo
- Producer
- Kilimbi
Available Sizes▾
- 250g — $17.07 ($6.83/100g)
- 1000g — $59.17 ($5.92/100g)
- 3000g — $177.50 ($5.92/100g)

Ruanda - Kilimbi Lavado
Ruanda - Kilimbi Lavado is a Ruanda, Nyamasheke District, Lavado, Bourbon rojo coffee from Hola Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Ruanda, Nyamasheke District
- Process
- Lavado
- Variety
- Bourbon rojo
- Producer
- Kilimbi
Available Sizes
- 250g — $17.07 ($6.83/100g)
- 1000g — $59.17 ($5.92/100g)
- 3000g — $177.50 ($5.92/100g)
Similar coffees to this Ruanda, Nyamasheke District Lavado Bourbon rojo

Rwanda Ngororero Red Bourbon Fully Washed | One Half Coffee
western province, rwanda fully washed red bourbon
One Half Coffee
$23.32

House Red
Kilimbi, Nyamasheke, Western Province, Rwanda Inoculated Washed Red Bourbon
Red Bank Coffee Roasters
$14.58

Rwanda Ngororero Red Bourbon Hybrid Washed | One Half Coffee
western province, rwanda hybrid washed red bourbon
One Half Coffee
$26.76

rugori
Ruanda, Nyamasheke Washed Bourbon
Neues Schwarz
$12.43

rugori
Ruanda, Nyamasheke Washed Bourbon
Neues Schwarz
$12.43

Rwanda Cyiya
Nyamasheke District, KIRIMBI, Western Rwanda Washed Red Bourbon
De Mello Coffee
$16.97
Description
DETALLES TÉCNICOS Origen: Ruanda, Nyamasheke District Proceso: Lavado Altitud: 1600 - 1650 msnm Varietal: Bourbon rojo Estación de lavado: Kilimbi Cosecha: 2026








