
Keen Coffee
Jukia Park
Jukia Park is a Uganda, 48-hour fermented natural, SL14 coffee from Keen Coffee.
In stock 30+ days
Details
Available Sizes▾
- 250g — $15.59 ($6.24/100g)
- 1000g — $50.97 ($5.10/100g)
- 1000g — $91.02 ($9.10/100g)

Jukia Park
Jukia Park is a Uganda, 48-hour fermented natural, SL14 coffee from Keen Coffee.
In stock 30+ days
Details
Available Sizes
- 250g — $15.59 ($6.24/100g)
- 1000g — $50.97 ($5.10/100g)
- 1000g — $91.02 ($9.10/100g)
Similar coffees to this Uganda 48-hour fermented natural SL14

Uganda Sipi Falls Natural
Uganda Natural SL-28
Huckleberry Roasters
$25.00

Uganda: Yembek Anaerobic Natural
Kapchorwa, Uganda Anaerobic Natural SL-34, others
Broadsheet Coffee
$25.50

KENYA Kangocho Natural
Kenya - Nyeri Natural SL28, SL34, Ruiru11, Batian
LiLo Coffee Roasters
$22.21

Medium-Dark Roasted Ethiopia Guji Wate / Natural
Ethiopia - Guji Wate Natural
Simple Kaffa
$18.75

uganda natural
rwenzori mts, Uganda anaerobic natural SL14 & SL34
The Source Coffee Roasters
$19.00

Plum Butter Espresso 1kg
Bulambuli, Uganda Natural SL14/SL28
Eight Ounce Coffee
$72.99
Description
Notes: Brown Sugar, Black Cherry, Dark Chocolate Roast: Medium roast A new and exciting chapter in our core coffee range: an anaerobic natural from Jukia Park, Uganda. We’ve been on the lookout for the perfect fit to add to our collection, and after some careful patience, we’re thrilled to have found this standout lot. With a well-balanced sweetness of brown sugar and dark chocolate, plus a fruity touch of black cherry, this coffee is the perfect go-to for any day. Smooth, comforting, and consistently delicious.






