
Methodical Coffee
$22.36340gIn Stock
Colombia, Landmark
Colombia, Landmark is a Colombia, Timaná, Huila, Washed, Caturra, Castillo, Colombia coffee from Methodical Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia, Timaná, Huila
- Process
- Washed
- Variety
- Caturra, Castillo, Colombia
- Producer
- 25 Smallholder Women Producers from Asprotimana
Available Sizes▾
- 340g — $22.36 ($6.58/100g)
- 907g — $51.12 ($5.64/100g)
- 2267g — $112.30 ($4.95/100g)

Colombia, Landmark
Colombia, Landmark is a Colombia, Timaná, Huila, Washed, Caturra, Castillo, Colombia coffee from Methodical Coffee.
$22.36340g$6.58/100gIn Stock
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia, Timaná, Huila
- Process
- Washed
- Variety
- Caturra, Castillo, Colombia
- Producer
- 25 Smallholder Women Producers from Asprotimana
Available Sizes
- 340g — $22.36 ($6.58/100g)
- 907g — $51.12 ($5.64/100g)
- 2267g — $112.30 ($4.95/100g)
Similar coffees to this Colombia, Timaná, Huila Washed Caturra, Castillo, Colombia

Strong Match
Coffee Finca Santa Maria Caturra - Washed
Colombia Washed Castillo
Terres de Café
$18.13

Strong Match
Colombia La Quebrada
Colombia Washed Caturra, Colombia, Castillo
Parlor Coffee
$21.00

Strong Match
Espresso C, Colombia
Colombia Washed Castillo, Caturra
MOK
$17.10

Strong Match
La Esperanza
Ibagué, Tolima, Colombia Washed Caturra & Colombia
Market Lane Coffee
$18.28

Strong Match
Almibar
Colombia Washed Castillo
Bonanza Coffee
$20.41
Description
Methodical Landmark celebrates the heritage of washed processed Colombian coffees
About Methodical Coffee
- Location
- South Carolina, United States
- Region
- North America





