BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Colombia, Landmark
USA|Methodical Coffee

Methodical Coffee

$22.36340gIn Stock

Colombia, Landmark

Colombia, Landmark is a Colombia, Timaná, Huila, Washed, Caturra, Castillo, Colombia coffee from Methodical Coffee.

In stock 30+ days

Buy from Methodical Coffee

Details

Origin
Colombia, Timaná, Huila
Process
Washed
Variety
Caturra, Castillo, Colombia
Producer
25 Smallholder Women Producers from Asprotimana
Available Sizes▾
  • 340g — $22.36 ($6.58/100g)
  • 907g — $51.12 ($5.64/100g)
  • 2267g — $112.30 ($4.95/100g)

Description

Methodical Landmark celebrates the heritage of washed processed Colombian coffees

About Methodical Coffee

Location
South Carolina, United States
Region
North America
Visit Methodical Coffee →