BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Mucho Berry Blend
South Korea|Momos Coffee

Momos Coffee

$14.00200gIn Stock

Mucho Berry Blend

Mucho Berry Blend is a Ethiopia, Colombia coffee from Momos Coffee.

In stock 30+ days

Buy from Momos Coffee

Details

Origin
Ethiopia, Colombia
Available Sizes▾
  • 200g — $14.00 ($7.00/100g)
  • 500g — $27.00 ($5.40/100g)
  • 1000g — $43.00 ($4.30/100g)

Description

Mucho Berry Momos Coffee’s fourth signature blend Ethiopia is widely known as one of the coffee-growing regions loved by many people. In particular, Ethiopian coffees processed by the natural method are recognized for their diverse berry-like aromas and their broad appeal, making them enjoyable for a wide range of drinkers. Inspired by these berry characteristics, the fourth signature blend, Mucho Berry, was created to express rich and attractive berry-forward aromas.

About Momos Coffee

Location
South Korea
Region
Asia/Pacific
Visit Momos Coffee →