BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Monogram Coffee

Monogram Coffee is a specialty coffee roaster based in Alberta, Canada. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Monogram Coffee.

Top origins
Colombia, Bolivia, Panama
Common processes
Washed, Natural, Washed, Co-Fermented
New in last 30 days
11 (12/mo avg)
Newest arrival
2026-09-24
Latest restock
2026-09-28

2 coffees in stock (81 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Granja Paraiso 92 Decaf
Canada|Monogram Coffee

$21.88 · 300g · $8.00/100g

3 sizes
  • 300g — $24.00 ($8.00/100g)
  • 907g — $67.41 ($7.43/100g)
  • 2267g — $166.60 ($7.35/100g)

Details

Origin
Colombia
Process
Sugar Cane Decaf
Variety
Colombia
Granja Paraiso 92 Decaf Espresso
Canada|Monogram Coffee

$21.88 · 300g · $8.00/100g

3 sizes
  • 300g — $24.00 ($8.00/100g)
  • 907g — $67.41 ($7.43/100g)
  • 2267g — $166.60 ($7.35/100g)

Details

Origin
Colombia
Process
Sugar Cane Decaf
Variety
Colombia