
Nomad
Kafipamba
Kafipamba is a Espresso, Washed, Cider coffee from Nomad.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Espresso
- Process
- Washed
- Variety
- Cider
Available Sizes▾
- 250g — $25.60 ($10.24/100g)
- 1000g — $102.40 ($10.24/100g)

Kafipamba
Kafipamba is a Espresso, Washed, Cider coffee from Nomad.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Espresso
- Process
- Washed
- Variety
- Cider
Available Sizes
- 250g — $25.60 ($10.24/100g)
- 1000g — $102.40 ($10.24/100g)
Similar coffees to this Espresso Washed Cider

Seasonal Espresso Blend
Simple Kaffa
$18.75

Bambito Estate Espresso
Panama Washed Caturra, Catuai
Monogram Coffee
$18.35

Candy Cloud Espresso
Santa Clara, Panama Natural Caturra
Eight Ounce Coffee
$21.99

EspressoBlend Emmi
Classic espresso blend Natural mixed varieties
Kaffeelix
$11.66

Bambito Estate
Panama Washed Caturra, Catuai
Monogram Coffee
$18.35

Monogram - Easy Mode Espresso
Colombia Washed, Co-Fermented Blend
Speciality Coffee CA
$18.00
Description
A specialty coffee with notes of melon, citrus, and flowers. It has a sweetness reminiscent of panela sugar with lemon and mint, bright acidity, and a creamy body.






