
Obadiah Coffee Roasters
Tinamit Honey
Tinamit Honey is a Atitlan, Honey, Bourbon, Caturra, Pache, Sarchimor coffee from Obadiah Coffee Roasters.
In stock since:
Details
Available Sizes▾
- 250g — $25.02 ($10.01/100g)
- 500g — $41.92 ($8.38/100g)
- 1000g — $78.43 ($7.84/100g)

Tinamit Honey
Tinamit Honey is a Atitlan, Honey, Bourbon, Caturra, Pache, Sarchimor coffee from Obadiah Coffee Roasters.
In stock since:
Details
Available Sizes
- 250g — $25.02 ($10.01/100g)
- 500g — $41.92 ($8.38/100g)
- 1000g — $78.43 ($7.84/100g)
Similar coffees to this Atitlan Honey Bourbon, Caturra, Pache, Sarchimor

Guatamela - Huehuetenango
Huehuetenango, Guatemala Washed Bourbon, Caturra, Catimor, Maragogype, Pache
SK Coffee
$27.00

Huehuetenango, Guatemala
Concepción Huista, Huehuetenango, Guatemala Parchment Dried Bourbon, Catimor, Caturra, Maragogype, & Pache
Pacific Coffee Research
$24.00

GUATEMALA FINCA LA BOLSA BLACK HONEY
Guatemala Black honey Bourbon, caturra
Push x Pull
$24.00

Sugar Heist
Guatemala Traditional Washed Bourbon, |, Caturra
Phil & Sebastian
$14.79

Finca Gascon • Black Honey • Caturra • Guatemala
Guatemala Black Honey Caturra
Taith Coffee
$17.24

Guatemala - Primavera Family
Lavado Caturra, Catuai, Bourbon
Hola Coffee
$15.93
Description
Production Data Produced by Tinamit Cooperative Region - Atitlan Grown at 1500 - 2000 masl Varietal - Bourbon, Caturra, Pache, Sarchimor Harvest - February 2026 Process - Honey
About Obadiah Coffee Roasters
- Location
- Scotland, United Kingdom
- Region
- Europe








