One Half Coffee
One Half Coffee is a specialty coffee roaster based in Malaysia. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from One Half Coffee.
- Top origins
- Panama, Ecuador, Bolivia
- Common processes
- washed, natural, anaerobic natural
- New in last 30 days
- 28 (20.7/mo avg)
- Newest arrival
- 2026-09-28
- Latest restock
- 2026-09-28
7 coffees in stock (181 total) — page 1 of 1
Coffees sold by other shops, not just roaster-direct
Updated

$17.39 · 1000g · $1.74/100g
Details
- Origin
- marcala, Honduras
- Process
- JH washed
- Variety
- catuai
- Producer
- marysabel caballero & moises herrera

$78.37 · 5000g · $1.57/100g
Details

$18.37 · 1000g · $1.84/100g

$17.14 · 350g · $4.90/100g
Details

$17.14 · 350g · $4.90/100g

In StockCosta Rica
$15.92 · 350g · $4.55/100g

$14.21