![ホンジュラス / ダルウィン・モレノ [パカス]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0099/0075/2932/files/honduras_4abfb3f7-8f5a-4f23-8061-001ec27cb58b.png?v=1725328486)
ONIBUS COFFEE
ホンジュラス / ダルウィン・モレノ [パカス]
ホンジュラス / ダルウィン・モレノ [パカス] is a El Cedral, Santa Barbara, Washed, Pacas coffee from ONIBUS COFFEE.
In stock since:
Available Sizes▾
- 100g — $10.00 ($10.00/100g)
- 200g — $17.00 ($8.50/100g)
- 500g — $34.00 ($6.80/100g)
- 1000g — $58.00 ($5.80/100g)
![ホンジュラス / ダルウィン・モレノ [パカス]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0099/0075/2932/files/honduras_4abfb3f7-8f5a-4f23-8061-001ec27cb58b.png?v=1725328486)
ホンジュラス / ダルウィン・モレノ [パカス]
ホンジュラス / ダルウィン・モレノ [パカス] is a El Cedral, Santa Barbara, Washed, Pacas coffee from ONIBUS COFFEE.
In stock since:
Available Sizes
- 100g — $10.00 ($10.00/100g)
- 200g — $17.00 ($8.50/100g)
- 500g — $34.00 ($6.80/100g)
- 1000g — $58.00 ($5.80/100g)
Similar coffees to this El Cedral, Santa Barbara Washed Pacas

Danny Moreno
Honduras Washed Pacas
Frukt Coffee Roasters
$29.58

Honduras - Angel Arturo Paz Pacas
Santa barbara, Honduras Washed Pacas
Neem Coffee Project
$24.00

Honduras Alexis Pineda
El Sauce, Santa Barbara Washed Pacas
Camber Coffee
$26.00

Honduras Las Moras - Washed Pacamara
Guajiquiro, La Paz, Honduras Pacamara
Color Roasters
$21.00
Description
オレンジのような明るく軽やかな酸味に、りんごを思わせる果実感。 くるみのような香ばしさと、きび砂糖を思わせるやさしい甘さが重なり、滑らかで心地よい口当たりが広がります。バランスが良く、穏やかな甘さと余韻を楽しめるコーヒーです。 ---------- 生産地:El Cedral, Santa Barbara(エル・セドラル、サンタ・バーバラ) 農園:Los Tres Cedros #2(ロス・トレス・セドロス, ロット2) 生産者:Darwin Moreno(ダルウィン・モレノ) 品種 : Pacas(パカス) 精製方法:Washed(ウォッシュト) 標高:1,650m テイスティングコメント:オレンジ、りんご、くるみ、きび砂糖、なめらかな口当たり
More from ONIBUS COFFEE

Ethiopia / Worka Sakaro Ripe Cherry
$12.00

ケニア / ドゥンドゥAA
$11.00
![グアテマラ / ラ・ボルサ シプレサレス [パカマラ]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0099/0075/2932/files/guatemala.png?v=1741568700)
グアテマラ / ラ・ボルサ シプレサレス [パカマラ]
$15.00
![ONIBUS Blend [ONIBUS Original Blend]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0099/0075/2932/files/onibus_38d12fa8-19ba-40aa-9ad7-7ffe7a19b0d9.png?v=1725328358)
ONIBUS Blend [ONIBUS Original Blend]
$7.00

【DECAF】ETHIOPIA / SIDAMO G-2 Mountain Water
$11.00
![STEP Blend [ONIBUS Original Blend]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0099/0075/2932/files/step_0a478079-7b75-4548-a5ee-a4dc1bafab6b.png?v=1725328467)
STEP Blend [ONIBUS Original Blend]
$9.00