![CITY ROAST Blend [ONIBUS Original Blend]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0099/0075/2932/files/city_7b366c08-7c9f-4ecb-8b36-144ac319ee44.png?v=1725328420)
ONIBUS COFFEE
CITY ROAST Blend [ONIBUS Original Blend]
CITY ROAST Blend [ONIBUS Original Blend] is a Brazil, Rwanda, Pulped Natural, Fully Washed coffee from ONIBUS COFFEE.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Brazil, Rwanda
- Process
- Pulped Natural, Fully Washed
Available Sizes▾
- 100g — $8.00 ($8.00/100g)
- 200g — $14.00 ($7.00/100g)
- 500g — $28.00 ($5.60/100g)
- 1000g — $48.00 ($4.80/100g)
![CITY ROAST Blend [ONIBUS Original Blend]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0099/0075/2932/files/city_7b366c08-7c9f-4ecb-8b36-144ac319ee44.png?v=1725328420)
CITY ROAST Blend [ONIBUS Original Blend]
CITY ROAST Blend [ONIBUS Original Blend] is a Brazil, Rwanda, Pulped Natural, Fully Washed coffee from ONIBUS COFFEE.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Brazil, Rwanda
- Process
- Pulped Natural, Fully Washed
Available Sizes
- 100g — $8.00 ($8.00/100g)
- 200g — $14.00 ($7.00/100g)
- 500g — $28.00 ($5.60/100g)
- 1000g — $48.00 ($4.80/100g)
Similar coffees across all roasters

S.O. Blend
Colombia, Brazil, & Ethiopia Washed & Natural Regionally Dependent
Coava Coffee Roasters
$20.00

GOOD BROTHERS ESPRESSO BLEND ROASTED
Washed
Good Brothers Coffee
$9.99

FIX: Chocolatey Blend
Ethiopia & Brazil Natural (Brazil/Ethiopia) Blend
Pirates of Coffee
$15.00

Baker's Blend
Brazil & Colombia Natural & Washed
Steady State Roasting
$17.50

Obscura
Colombia & Brazil Washed & Natural Caturra, Red Catuai
Monta Coffee
$18.00

Two Decades Blend
Natural, Washed
Origin Roasting
$30.50
Description
Coffee Components: Brazil (Pulped Natural), Rwanda (Fully Washed) Tasting Notes: Dark chocolate, deep body, sweet finish This blend combines the natural sweetness of Brazilian coffee with the gentle, rich aroma of Rwandan coffee. It offers a smooth mouthfeel with a well-balanced sweetness and depth, making it especially recommended for those who enjoy coffee with milk. We also recommend our subscription option, available with delivery cycles of every 2 to 6 weeks. For subscription purchases, quantities and delivery intervals can be adjusted anytime via your account page after logging in.
More from ONIBUS COFFEE

Ethiopia / Worka Sakaro Ripe Cherry
$12.00
![ホンジュラス / ダルウィン・モレノ [パカス]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0099/0075/2932/files/honduras_4abfb3f7-8f5a-4f23-8061-001ec27cb58b.png?v=1725328486)
ホンジュラス / ダルウィン・モレノ [パカス]
$10.00

ケニア / ドゥンドゥAA
$11.00
![グアテマラ / ラ・ボルサ シプレサレス [パカマラ]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0099/0075/2932/files/guatemala.png?v=1741568700)
グアテマラ / ラ・ボルサ シプレサレス [パカマラ]
$15.00
![ONIBUS Blend [ONIBUS Original Blend]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0099/0075/2932/files/onibus_38d12fa8-19ba-40aa-9ad7-7ffe7a19b0d9.png?v=1725328358)
ONIBUS Blend [ONIBUS Original Blend]
$7.00

【DECAF】ETHIOPIA / SIDAMO G-2 Mountain Water
$11.00




