
Process Coffee
ETHIOPIA - Guji
ETHIOPIA - Guji is a Ethiopia, Washed coffee from Process Coffee.
In stock since:
Available Sizes▾
- 200g — $25.00 ($12.50/100g)
- 200g — $23.00 ($11.50/100g)
- 1000g — $80.00 ($8.00/100g)

ETHIOPIA - Guji
ETHIOPIA - Guji is a Ethiopia, Washed coffee from Process Coffee.
In stock since:
Available Sizes
- 200g — $25.00 ($12.50/100g)
- 200g — $23.00 ($11.50/100g)
- 1000g — $80.00 ($8.00/100g)
Similar coffees to this Ethiopia Washed

Ethiopia Guji
Guji Washed Heirloom
Kuma Coffee
$19.50

Ethiopia Biftu Gudina
Ethiopia Washed Ethiopian Heirloom
Verve Coffee Roasters
$27.50

Guji
Guji, Ethiopia Washed
Fábrica Coffee Roasters
$20.48

Ethiopia - Gogogu
Ethiopia, Guji Washed Heirloom
da Matteo
$238.94

Guji - 35g
Guji, Ethiopia Washed
Fábrica Coffee Roasters
$3.30

Reku Habtamu
Ethiopia Washed Landrace
Monogram Coffee
$19.06
Description
Ethiopia Guji Washed. Certified BANGER! Guji is a unique region that sets itself apart from neighbouring areas, and produces coffees that lots of us will have fond memories of. Balanced, complex, and suuuper sweet profiles, and THIS coffee is your next 'future fond memory'. In the brew I'm getting: Blueberry, grape juice and Earl Grey Tea. ENJOYYYYYYYYYYYYYY All Process coffees are sold as 200g **Roasted on Tuesdays, ships on Thursdays 🤙 SPECIALITY COFFEE BEANS FROM ETHIOPIA

![ALAKA Washed [Sweet lemonade& Earl Grey]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0289/0140/8873/files/No.77_Alaka01.jpg?v=1736744116)






