BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Passenger

Passenger is a specialty coffee roaster based in US. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Passenger.

Top origins
Colombia, Ethiopia, Kenya
Common processes
Washed, Honey, Natural
New in last 30 days
4 (6.7/mo avg)
Newest arrival
2026-09-22
Latest restock
2026-08-05

3 coffees in stock (70 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Fausto Romo Sidra
USA|Passenger

$29.50 · 250g · $11.80/100g

Details

Origin
Pichincha, Ecuador
Process
Washed
Variety
Sidra
Producer
Fausto Romo
Familia Morales Rivera Cup of Excellence
USA|Passenger

$80.00 · 125g · $64.00/100g

Details

Origin
Pichincha, Ecuador
Process
Anaerobic
Variety
Sidra, Mejorado
Producer
Familia Morales Rivera
Fausto Romo Sidra Honey Process 2025
USA|Passenger

$34.25 · 250g · $13.70/100g

Details

Origin
Pichincha, Ecuador
Process
Honey
Variety
Sidra
Producer
Fausto Romo