Peixoto
Peixoto is a specialty coffee roaster based in Arizona, United States. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Peixoto.
- Top origins
- Brazil, Colombia, Honduras
- Common processes
- Natural, Microorganism Fermentation Washed, Anaerobic Washed
- New in last 30 days
- 1 (2.3/mo avg)
- Newest arrival
- 2026-09-02
3 coffees in stock (7 total) — page 1 of 1
Coffees sold by other shops, not just roaster-direct
Updated

$23.00 · 340g · $6.76/100g
Details
- Origin
- Sul de Minas, Brazil
- Process
- Natural
- Variety
- Catuai / Catucai
- Producer
- José Augusto Peixoto

$23.00 · 340g · $6.76/100g
Details
- Origin
- Sul de Minas, Brazil
- Process
- Natural
- Variety
- Catuai/Catucai
- Producer
- José Augusto Peixoto

$22.00 · 340g · $6.47/100g
Details
- Origin
- Sul de Minas, Brazil
- Process
- Natural
- Variety
- Catuai/Catucai
- Producer
- José Augusto Peixoto