BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Phoenix Coffee Co

Phoenix Coffee Co is a specialty coffee roaster based in Ohio, United States. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Phoenix Coffee Co.

Top origins
Ethiopia, Guatemala, Burundi
Common processes
Washed, Honey, Natural
New in last 30 days
0 (1.7/mo avg)
Newest arrival
2026-07-13

2 coffees in stock (5 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Firebird: House Blend
USA|Phoenix Coffee Co

$21.00 · 340g · $6.18/100g

2 sizes
  • 340g — $21.00 ($6.18/100g)
  • 2267g — $140.00 ($6.18/100g)

Details

Origin
Tanzania
Process
Natural
Blackbird: Dark Blend
USA|Phoenix Coffee Co

$20.00 · 340g · $5.88/100g

2 sizes
  • 340g — $20.00 ($5.88/100g)
  • 2267g — $120.00 ($5.29/100g)

Details

Origin
Guatemala