
Sightglass Coffee
Honduras, Nueva Esperanza, David Muñoz
Honduras, Nueva Esperanza, David Muñoz is a El Cielito, Santa Barbara, Honduras, Washed, Pacas coffee from Sightglass Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- El Cielito, Santa Barbara, Honduras
- Process
- Washed
- Variety
- Pacas
Available Sizes▾
- 340g — $28.00 ($8.24/100g)
- 907g — $71.00 ($7.83/100g)
- 2267g — $168.00 ($7.41/100g)

Honduras, Nueva Esperanza, David Muñoz
Honduras, Nueva Esperanza, David Muñoz is a El Cielito, Santa Barbara, Honduras, Washed, Pacas coffee from Sightglass Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- El Cielito, Santa Barbara, Honduras
- Process
- Washed
- Variety
- Pacas
Available Sizes
- 340g — $28.00 ($8.24/100g)
- 907g — $71.00 ($7.83/100g)
- 2267g — $168.00 ($7.41/100g)
Description
Roast Level: Light Roast Origin: El Cielito, Santa Barbara, Honduras Variety / Processing: Pacas / Washed Growing Altitude: 1,550-1,600 meters above sea level
About Sightglass Coffee
- Location
- California, United States
- Region
- North America
More from Sightglass Coffee

Kenya, Kiangoi AA, Kirinyaga
$28.50

Costa Rica, Aquiares Estate Red Honey, Diego Robelo
$28.00

Mexico, Rancho La Perla, Antonia Fuentes
$28.00

Colombia, Finca Alcatraz, Wilfredo Ule Vargas, Pink Bourbon
$28.00

Ethiopia, Worka Chelbessa, Yirgacheffe, Organic
$28.00

Women of Coffee: Mexico
$25.00