
Sightglass Coffee
Costa Rica, Aquiares Estate Red Honey, Diego Robelo
Costa Rica, Aquiares Estate Red Honey, Diego Robelo is a Turrialba, Santa Rosa, Red Honey, Esperanza coffee from Sightglass Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Turrialba, Santa Rosa
- Process
- Red Honey
- Variety
- Esperanza
Available Sizes▾
- 340g — $28.00 ($8.24/100g)
- 907g — $71.00 ($7.83/100g)
- 2267g — $168.00 ($7.41/100g)

Costa Rica, Aquiares Estate Red Honey, Diego Robelo
Costa Rica, Aquiares Estate Red Honey, Diego Robelo is a Turrialba, Santa Rosa, Red Honey, Esperanza coffee from Sightglass Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Turrialba, Santa Rosa
- Process
- Red Honey
- Variety
- Esperanza
Available Sizes
- 340g — $28.00 ($8.24/100g)
- 907g — $71.00 ($7.83/100g)
- 2267g — $168.00 ($7.41/100g)
Similar coffees to this Turrialba, Santa Rosa Red Honey Esperanza

Kaffeelix - Aquiares Red Honey Espresso
Costa Rica Honey F1 Centroamericano
Speciality Coffee CA
$21.00

Costa Rica - Las Lajas
Sabanilla de Alajuela, Central Valley, Costa Rica Honey Common Costa Rican Varieties
SK Coffee
$25.00

Aquiares Esperanza
Turrialba, Costa Rica Natural Esperanza
Round Hill Roastery
$21.20

Costa Rica - El Jardin, Anaerobic
Chirripó Honey Anaerobic Red Catuai
Archers Coffee
$8.17

leticia cruz
Costa Rica, Tarrazú Red Honey Red Catuai
Neues Schwarz
$14.71

leticia cruz
Costa Rica, Tarrazú Red Honey Red Catuai
Neues Schwarz
$14.71
Description
Roast Level: Light-Medium Roast Origin: Turrialba, Santa Rosa Variety / Processing: Esperanza / Red Honey Growing Altitude: 1200 meters above sea level
About Sightglass Coffee
- Location
- California, United States
- Region
- North America
More from Sightglass Coffee

Kenya, Kiangoi AA, Kirinyaga
$28.50

Honduras, Nueva Esperanza, David Muñoz
$28.00

Mexico, Rancho La Perla, Antonia Fuentes
$28.00

Colombia, Finca Alcatraz, Wilfredo Ule Vargas, Pink Bourbon
$28.00

Ethiopia, Worka Chelbessa, Yirgacheffe, Organic
$28.00

Women of Coffee: Mexico
$25.00