BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Honduras, Nueva Esperanza, David Muñoz
USA|Sightglass Coffee

Sightglass Coffee

$28.00340gIn Stock

Honduras, Nueva Esperanza, David Muñoz

Honduras, Nueva Esperanza, David Muñoz is a El Cielito, Santa Barbara, Honduras, Washed, Pacas coffee from Sightglass Coffee.

In stock 30+ days

Buy from Sightglass Coffee
Available Sizes▾
  • 340g — $28.00 ($8.24/100g)
  • 907g — $71.00 ($7.83/100g)
  • 2267g — $168.00 ($7.41/100g)

Description

Roast Level: Light Roast Origin: El Cielito, Santa Barbara, Honduras Variety / Processing: Pacas / Washed Growing Altitude: 1,550-1,600 meters above sea level

About Sightglass Coffee

Location
California, United States
Region
North America
Visit Sightglass Coffee →