
Single O
Reservoir
Reservoir is a KENYA Nyeri, COSTA RICA Dota coffee from Single O.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- KENYA Nyeri, COSTA RICA Dota
Available Sizes▾
- 250g — $16.00 ($6.40/100g)
- 1000g — $54.00 ($5.40/100g)

Reservoir
Reservoir is a KENYA Nyeri, COSTA RICA Dota coffee from Single O.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- KENYA Nyeri, COSTA RICA Dota
Available Sizes
- 250g — $16.00 ($6.40/100g)
- 1000g — $54.00 ($5.40/100g)
Similar coffees across all roasters

Kirimaara
Kirinyaga, Kenya Washed SL 28, SL 34
Fábrica Coffee Roasters
$20.48

Kenya AA | Riara Estate | Washed
Kenya Washed Batian, SL-28, SL-34
Coffee Bros.
$12.89

Rung’eto
Kirinyaga, Kenya Washed Ruiru 11, Geisha, Batian, SL-34, SL-28
Keen Coffee
$19.46

Kirimaara - 35g
Kirinyaga, Kenya Washed SL 28, SL34
Fábrica Coffee Roasters
$3.30

Chepsangor
Kenya Washed SL28, Ruiru 11, Batian
Square Mile Coffee Roasters
$34.15
Description
One More Thing: Reservoir embodies our love of well-structured coffees and has been the pride of our Single O café on Reservoir Street since 2003, when it created a ristretto or 'rizzy' buzz and stood out for its fruit-forward acidity. These days, amidst evolved coffee palates, Reservoir is right at home, savoured for its versatility and signature vibrancy. Method One More Thing: Reservoir embodies our love of well-structured coffees and has been the pride of our Single O café on Reservoir Street since 2003, when it created a ristretto or 'rizzy' buzz and stood out for its fruit-forward acidity. These days, amidst evolved coffee palates, Reservoir is right at home, savoured for its versatility and signature vibrancy. Method





