
SK Coffee
Costa Rica - Las Lajas
Costa Rica - Las Lajas is a Sabanilla de Alajuela, Central Valley, Costa Rica, Honey, Common Costa Rican Varieties coffee from SK Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Sabanilla de Alajuela, Central Valley, Costa Rica
- Process
- Honey
- Variety
- Common Costa Rican Varieties
- Producer
- Oscar & Francisca Chacon, Las Lajas Micromill
Available Sizes▾
- 340g — $25.00 ($7.35/100g)
- 907g — $67.00 ($7.39/100g)
- 2267g — $150.00 ($6.62/100g)

Costa Rica - Las Lajas
Costa Rica - Las Lajas is a Sabanilla de Alajuela, Central Valley, Costa Rica, Honey, Common Costa Rican Varieties coffee from SK Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Sabanilla de Alajuela, Central Valley, Costa Rica
- Process
- Honey
- Variety
- Common Costa Rican Varieties
- Producer
- Oscar & Francisca Chacon, Las Lajas Micromill
Available Sizes
- 340g — $25.00 ($7.35/100g)
- 907g — $67.00 ($7.39/100g)
- 2267g — $150.00 ($6.62/100g)
Similar coffees to this Sabanilla de Alajuela, Central Valley, Costa Rica Honey Common Costa Rican Varieties

Costa Rica Las Lajas Black Honey
Alajuela, Central Valley, Costa Rica Black Honey San Isidro
Red Rooster Coffee
$29.00

Costa Rica - Las Lajas - Black Honey
Costa Rica Honey
Brandywine Coffee Roasters
$28.00

Costa Rica, La Guaca
Costa Rica, Chirripó, Brunca, Costa Rica Honey Red Catuai
Methodical Coffee
$26.50

Costa Rica Las Lajas Natural
Costa Rica Natural
Onyx Coffee Lab
$9.50

Costa Rica, Aquiares Estate Red Honey, Diego Robelo
Turrialba, Santa Rosa Red Honey Esperanza
Sightglass Coffee
$28.00
Description
Reminds us of: Raspberry, Orange Zest, Walnuts Varieties: Common Costa Rican Varieties Process: Honey Producer: Oscar & Francisca Chacon, Las Lajas Micromill Region: Sabanilla de Alajuela, Central Valley, Costa Rica Elevation: 1400-1600 masl





