BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Colombia - Narino
USA|SK Coffee

SK Coffee

$21.00340gIn Stock

Colombia - Narino

Colombia - Narino is a La Union, Narino, Colombia, Washed, Castillo, Colombia coffee from SK Coffee.

In stock since:

Buy from SK Coffee

Details

Origin
La Union, Narino, Colombia
Process
Washed
Variety
Castillo, Colombia
Producer
Various smallholder farmers work with FUDAM
Available Sizes▾
  • 340g — $21.00 ($6.18/100g)
  • 907g — $56.00 ($6.17/100g)
  • 2267g — $126.00 ($5.56/100g)

Description

Reminds us of: Chocolate Truffle, Cranberry, Cara Cara Orange Variety: Castillo, Colombia Process: Washed Producer: Various smallholder farmers work with FUDAM Region: La Union, Narino, Colombia Elevation: 1500-2200 masl

About SK Coffee

Location
Minnesota, United States
Region
North America
Visit SK Coffee →