
The Barn
ASMAN GAYO
ASMAN GAYO is a Aceh, Indonesia, Natural, Mixed Varietals coffee from The Barn.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Aceh, Indonesia
- Process
- Natural
- Variety
- Mixed Varietals
- Producer
- Asman Gayo Mill
Available Sizes▾
- 200g — $18.66 ($9.33/100g)
- 1000g — $90.46 ($9.05/100g)

ASMAN GAYO
ASMAN GAYO is a Aceh, Indonesia, Natural, Mixed Varietals coffee from The Barn.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Aceh, Indonesia
- Process
- Natural
- Variety
- Mixed Varietals
- Producer
- Asman Gayo Mill
Available Sizes
- 200g — $18.66 ($9.33/100g)
- 1000g — $90.46 ($9.05/100g)
Similar coffees to this Aceh, Indonesia Natural Mixed Varietals

Indonesia - Asman Gayo
Indonesia Natural Ateng, Bor Bor, Catimor and Timor
da Matteo
$244.63

Indonesia - Asman Gayo
Indonesia Natural
Ditta Artigianale
$16.00

Organic Sumatra Gayo Mandheling Grade 1
Sumatra Wet Hulled
Klatch Coffee
$21.95

Sumatra Ketiara Gayo ORGANIC
Våtskalat Ateng, Gayo 1, Timtim
Gringo Nordic Coffee Roasters
$13.57

Discovery Specialty Instant
Aceh, Indonesia Natural Ateng/Bor Bor/Catimor/Timor
Eight Ounce Coffee
$25.99

Indonesia Garut Natural Symphony Candy
Garut, Indonesia Natural Bourbon
Julith Coffee
$17.70
Description
Returning for a new season, Asman Gayo is a vibrant natural process coffee from Aceh, Sumatra. Intensely sweet and fruit-driven, it combines strawberry compote, apple and cinnamon with elegant notes of oolong tea and vanilla. Produced by smallholders working with Cup of Excellence winner Asman Arianto, this is an expressive example of modern Indonesian specialty coffee.






