
The Barn
LA COLINA NATURAL
LA COLINA NATURAL is a Chimaltenango, Guatemala, Natural, Caturra coffee from The Barn.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Chimaltenango, Guatemala
- Process
- Natural
- Variety
- Caturra
- Producer
- Antonio Medina
Available Sizes▾
- 250g — $19.80 ($7.92/100g)
- 1000g — $76.92 ($7.69/100g)

LA COLINA NATURAL
LA COLINA NATURAL is a Chimaltenango, Guatemala, Natural, Caturra coffee from The Barn.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Chimaltenango, Guatemala
- Process
- Natural
- Variety
- Caturra
- Producer
- Antonio Medina
Available Sizes
- 250g — $19.80 ($7.92/100g)
- 1000g — $76.92 ($7.69/100g)
Similar coffees to this Chimaltenango, Guatemala Natural Caturra

Nahuatl
Huehuetenango, Guatemala Washed Caturra, Catuaí
Fábrica Coffee Roasters
$16.95

Nahuatl - 35g
Huehuetenango, Guatemala Washed Caturra, Catuaí
Fábrica Coffee Roasters
$3.30

Fredy Orantes
Fraijanes Natural Pacamara
Manhattan
$19.34

Guatemala — Finca Gascón
Guatemala Natural
Assembly Coffee London
$25.00
Description
A vibrant single origin coffee from Guatemala, La Colina Natural balances tropical fruit with remarkable clarity. Notes of papaya, dried mango and vanilla lead into a lingering nougat sweetness, creating a refined filter coffee that highlights both the character of the natural process and Antonio Medina's dedication to quality.







