
Traffic Coffee
LOVEBUZZ 2k26 (FRESH LOT!)
LOVEBUZZ 2k26 (FRESH LOT!) is a Cauca, Colombia, Washed, Castillo coffee from Traffic Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Cauca, Colombia
- Process
- Washed
- Variety
- Castillo
- Producer
- Wilton Benitez
Available Sizes▾
- 300g — $16.24 ($5.41/100g)
- 907g — $48.00 ($5.29/100g)
- 2267g — $95.30 ($4.21/100g)

LOVEBUZZ 2k26 (FRESH LOT!)
LOVEBUZZ 2k26 (FRESH LOT!) is a Cauca, Colombia, Washed, Castillo coffee from Traffic Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Cauca, Colombia
- Process
- Washed
- Variety
- Castillo
- Producer
- Wilton Benitez
Available Sizes
- 300g — $16.24 ($5.41/100g)
- 907g — $48.00 ($5.29/100g)
- 2267g — $95.30 ($4.21/100g)
Similar coffees to this Cauca, Colombia Washed Castillo
Description
Farmer: Wilton Benitez Origin: Cauca, Colombia Process: Washed Altitude: 1800m Varietal: Castillo Roast: Light Notes: candied orange, pecan, lavender 4th Edition of the "LoveBuzz"...the ode to a great song & a great 90's grunge band that paved the way. The coffees featured under LoveBuzz are simple & delicious...they're a great guitar riff, catchy hook, a pounding bass line....& a driving rhythm to get you out of bed & into the world you sometimes make friends with, after coffee of course.








