
Wonderstate Coffee
Decaf Ethiopia Abdo Aba Mecha
Decaf Ethiopia Abdo Aba Mecha is a Ethiopia, Washed + Natural, EA Decaf coffee from Wonderstate Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Ethiopia
- Process
- Washed + Natural, EA Decaf
Available Sizes▾
- 100g — $13.75 ($13.75/100g)
- 250g — $25.00 ($10.00/100g)
- 680g — $58.00 ($8.53/100g)
- 2267g — $170.00 ($7.50/100g)

Decaf Ethiopia Abdo Aba Mecha
Decaf Ethiopia Abdo Aba Mecha is a Ethiopia, Washed + Natural, EA Decaf coffee from Wonderstate Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Ethiopia
- Process
- Washed + Natural, EA Decaf
Available Sizes
- 100g — $13.75 ($13.75/100g)
- 250g — $25.00 ($10.00/100g)
- 680g — $58.00 ($8.53/100g)
- 2267g — $170.00 ($7.50/100g)
Similar coffees to this Ethiopia Washed + Natural, EA Decaf

DECAF Ethiopia Aba Mecha
Jimma Washed/EA Decaf* 74110 / 74112
Four Letter Word Coffee
$25.00

Suke Quto Decaf
Guji Zone, Odo Shakisso District Swiss water decaf, Natural Kurume, Welicho, Ethiopian Heirloom
Origin Roasting
$35.08

Decaf Ethiopia Sidamo
Ethiopia Natural, sundried on raised beds
Talking Crow Coffee Roasters
$23.00

Friend Zone Decaf
Ethiopia - Guji Natural Various
Cat & Cloud
$17.40

Abdo Aba Mecha EA Decaf Education Lot
Jimma Zone, Ethiopia Ethyl Acetate Decaffeination JARC 74110
Passenger
$22.25

Decaf Ethiopia Natural Suke Quto
Guji Zone Natural
Kuma Coffee
$25.00
Description
Process: Washed + Natural, EA Decaf Notes of Orange, Plum & Milk Chocolate A playful and complex decaffeinated coffee with tones of brisk orange, juicy plum and a compelling finish of milk chocolate. Available in whole bean only.
About Wonderstate Coffee
- Location
- Wisconsin, United States
- Region
- North America







