
Origin Roasting
Suke Quto Decaf
Suke Quto Decaf is a Guji Zone, Odo Shakisso District, Swiss water decaf, Natural, Kurume, Welicho, Ethiopian Heirloom coffee from Origin Roasting.
In stock since:
Details
- Origin
- Guji Zone, Odo Shakisso District
- Process
- Swiss water decaf, Natural
- Variety
- Kurume, Welicho, Ethiopian Heirloom
- Producer
- Tesfaye Bekele
Available Sizes▾
- 250g — $35.08 ($14.03/100g)
- 1000g — $123.23 ($12.32/100g)

Suke Quto Decaf
Suke Quto Decaf is a Guji Zone, Odo Shakisso District, Swiss water decaf, Natural, Kurume, Welicho, Ethiopian Heirloom coffee from Origin Roasting.
In stock since:
Details
- Origin
- Guji Zone, Odo Shakisso District
- Process
- Swiss water decaf, Natural
- Variety
- Kurume, Welicho, Ethiopian Heirloom
- Producer
- Tesfaye Bekele
Available Sizes
- 250g — $35.08 ($14.03/100g)
- 1000g — $123.23 ($12.32/100g)
Similar coffees to this Guji Zone, Odo Shakisso District Swiss water decaf, Natural Kurume, Welicho, Ethiopian Heirloom

Decaf Ethiopia Natural Suke Quto
Guji Zone Natural
Kuma Coffee
$25.00

DECAF Ethiopia Guji Uraga Siko Natural
Ethiopia - Guji Uraga Siko Natural Swiss Water Decafed Dega, Kurume
Momos Coffee
$14.00

Decaf Ethiopia Sidamo
Ethiopia Natural, sundried on raised beds
Talking Crow Coffee Roasters
$23.00

Suke Quto | Natural | Swiss Water® Decaf | Ethiopia
Shakisso, Guji, Ethiopia Natural Ethiopia Landrace
Frequent Coffee
$20.00

Swiss Water (Ethiopia Decaf)
Ethiopia, Oromia, Guji Zone, Sidamo Swiss Water Process Natural Mixed Heirloom
De Mello Coffee
$16.24

Sea Slug Decaf - Rotating Seasonal Decaf
Agaro, Jimma, Ethiopia Natural Heirloom, Ethiopian Landrance
Whiptail Coffee
$24.00
Description
jasmine, orange marmalade, milk chocolate Coffee Details: Origin: Guji Zone, Odo Shakisso District; Altitude: 1,800 — 2,200 masl; Flavours: jasmine, orange marmalade, milk chocolate, red apple, brown sugar, apricot; Body: silky; Acidity: citrus-like; Roast: medium; Brewing: aeropress, V60, chemex, espresso & milk-based; Varietals: Kurume, Welicho, Ethiopian Heirloom; Processing: Swiss water decaf, Natural; Owner: Tesfaye Bekele







