BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Kenya Gatura AA
USA|Wonderstate Coffee

Wonderstate Coffee

$28.00250gIn Stock

Kenya Gatura AA

Kenya Gatura AA is a Kenya, Washed coffee from Wonderstate Coffee.

In stock 30+ days

Buy from Wonderstate Coffee

Details

Origin
Kenya
Process
Washed
Available Sizes▾
  • 100g — $16.00 ($16.00/100g)
  • 250g — $28.00 ($11.20/100g)
  • 680g — $65.00 ($9.56/100g)
  • 2267g — $190.00 ($8.38/100g)

Description

Process: Washed Notes of Blackberry, Nectarine, Clementine An exceptionally bright and juicy cup profile, brimming with blackberry, with mid tones of fleshy nectarine and a finish of crisp clementine. Available in whole bean only.

About Wonderstate Coffee

Location
Wisconsin, United States
Region
North America
Visit Wonderstate Coffee →