BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Decaf Ethiopia Abdo Aba Mecha
USA|Wonderstate Coffee

Wonderstate Coffee

$25.00250gIn Stock

Decaf Ethiopia Abdo Aba Mecha

Decaf Ethiopia Abdo Aba Mecha is a Ethiopia, Washed + Natural, EA Decaf coffee from Wonderstate Coffee.

In stock 30+ days

Buy from Wonderstate Coffee

Details

Origin
Ethiopia
Process
Washed + Natural, EA Decaf
Available Sizes▾
  • 100g — $13.75 ($13.75/100g)
  • 250g — $25.00 ($10.00/100g)
  • 680g — $58.00 ($8.53/100g)
  • 2267g — $170.00 ($7.50/100g)

Description

Process: Washed + Natural, EA Decaf Notes of Orange, Plum & Milk Chocolate A playful and complex decaffeinated coffee with tones of brisk orange, juicy plum and a compelling finish of milk chocolate. Available in whole bean only.

About Wonderstate Coffee

Location
Wisconsin, United States
Region
North America
Visit Wonderstate Coffee →