BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

3fe Coffee

3fe Coffee is a specialty coffee roaster based in Ireland. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from 3fe Coffee.

Top origins
Bolivia, El Salvador, Costa Rica
Common processes
Washed, Natural, Honey
New in last 30 days
2 (1.3/mo avg)
Newest arrival
2026-09-25
Latest restock
2026-09-28

3 coffees in stock (146 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Nicaragua - La Escondida: Washed, Red Catuai
Ireland|3fe Coffee

$13.08 · 250g · $5.23/100g

2 sizes
  • 250g — $13.08 ($5.23/100g)
  • 1000g — $48.93 ($4.89/100g)

Details

Origin
Nicaragua
Process
Washed
Variety
Red Catuai
Producer
Escondida
Nicaragua - Los Milagros: Washed, Red Catuai
Ireland|3fe Coffee

$13.65 · 250g · $5.46/100g

2 sizes
  • 250g — $13.65 ($5.46/100g)
  • 1000g — $51.77 ($5.18/100g)

Details

Origin
Nicaragua
Process
Washed
Variety
Red Catuai
Producer
Los Milagros
Nicaragua - El Limoncillo: Funky Natural, Bourbon
Ireland|3fe Coffee

$14.22 · 250g · $5.69/100g

2 sizes
  • 250g — $14.22 ($5.69/100g)
  • 1000g — $53.48 ($5.35/100g)

Details

Origin
Nicaragua
Process
Funky Natural
Variety
Bourbon
Producer
Limoncillo