
49th Parallel Coffee Roasters
Blue Sky Espresso
Blue Sky Espresso is a Brazil - Cerrado Mineiro, Bourbon, Catuai, Catucai, Topázio coffee from 49th Parallel Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Brazil - Cerrado Mineiro
- Variety
- Bourbon, Catuai, Catucai, Topázio
- Producer
- Fazendo Rio Brilhante
Available Sizes▾
- 340g — $17.00 ($5.00/100g)
- 340g — $55.00 ($16.18/100g)
- 2268g — $108.00 ($4.76/100g)

Blue Sky Espresso
Blue Sky Espresso is a Brazil - Cerrado Mineiro, Bourbon, Catuai, Catucai, Topázio coffee from 49th Parallel Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Brazil - Cerrado Mineiro
- Variety
- Bourbon, Catuai, Catucai, Topázio
- Producer
- Fazendo Rio Brilhante
Available Sizes
- 340g — $17.00 ($5.00/100g)
- 340g — $55.00 ($16.18/100g)
- 2268g — $108.00 ($4.76/100g)
Similar coffees to this Brazil - Cerrado Mineiro Bourbon, Catuai, Catucai, Topázio

Espresso Blend
Cerrado, Brazil 70 % Natural + 30% Washed Caturra, Catuaí, Typica, Bourbon
Fábrica Coffee Roasters
$16.95

Espresso Blend - 1kg
Cerrado, Brazil 70 % Natural + 30% Washed Caturra, Catuaí, Typica, Bourbon
Fábrica Coffee Roasters
$56.78

Espresso B, Brazil
Brazil, Campos ALtos Natural Red Catuaí
MOK
$15.93

BRAZIL - Brasilien Espresso
Brazil Natural yellow Catuai; red Catuai
Schön Kaffee
$12.40

Bluebird Coffee Roastery | Home | Specialty Espresso Blend
Brazil and Burundi Medium Roast Yellow Bourbon, Red Bourbon, Catuai, Caturra
Bluebird Coffee Roastery
$10.07

94 Celcius - Covalent - Espresso Blend
Brazil/Peru Washed Catuai, Bourbon, Catimor, Yellow Bourbon
Speciality Coffee CA
$17.00
Description
Producer: Fazendo Rio Brilhante Country: Brazil Region: Cerrado Mineiro Elevation: 1150 m.a.s.l. Variety: Bourbon, Catuai, Catucai, Topázio Roast Level: Dark Espresso Roast
About 49th Parallel Coffee Roasters
- Location
- British Columbia, Canada
- Region
- North America
More from 49th Parallel Coffee Roasters

El Salvador Cerro Las Ranas Espresso
$18.00

Golden Hour - Ethiopian Kaffa Bitta Espresso
$19.00

Kenya Nyeri Ndiaini Filter Roast
$28.00

Decaf Colombia Espresso
$17.00

Kenya Nyeri Ndaroini Filter Roast
$20.00

Ethiopia Yirgacheffe Aricha Espresso
$20.00




