
49th Parallel Coffee Roasters
Decaf Colombia Espresso
Decaf Colombia Espresso is a Colombia - Colombia, Natural, Castillo, Caturra, Colombia coffee from 49th Parallel Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia - Colombia
- Process
- Natural
- Variety
- Castillo, Caturra, Colombia
- Producer
- Small Producers from coffee communities in Colombia
Available Sizes▾
- 340g — $17.00 ($5.00/100g)
- 2268g — $123.00 ($5.42/100g)

Decaf Colombia Espresso
Decaf Colombia Espresso is a Colombia - Colombia, Natural, Castillo, Caturra, Colombia coffee from 49th Parallel Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia - Colombia
- Process
- Natural
- Variety
- Castillo, Caturra, Colombia
- Producer
- Small Producers from coffee communities in Colombia
Available Sizes
- 340g — $17.00 ($5.00/100g)
- 2268g — $123.00 ($5.42/100g)
Similar coffees to this Colombia - Colombia Natural Castillo, Caturra, Colombia

Decaf - entkoffeinierter Kolumbien Espresso
Kolumbien Washed Colombia, Castillo, Caturra
19 Grams
$15.00

1 Hz Decaf Espresso
Kolumbien Washed Castillo, Caturra, Colombia, Bourbon
19 Grams
$17.00

COLOMBIA Decaf – Omni Roast – Filter & – Espresso
Colombia Washed, Ethyl Acetate decaffeinated
Five Elephant
$7.19

DECAF - Kolumbien Espresso - Entkoffeiniert
Colombia Washed (Sugar Cane E.A) Castillo
Schön Kaffee
$14.68

Colombia La Serrania Sugarcane Decaf Espresso - Single Origin
Colombia EA/Sugarcane Decaffeination Caturra, Castillo, Colombia
Code Black Coffee
$16.86

Decaf Magdalena, Colombia
Colombia Castillo, Colombia, Caturra
Ritual Coffee Roasters
$25.50
Description
Producer: Small Producers from coffee communities in Colombia Country: Colombia Region: Colombia Elevation: 1200-1800 m.a.s.l Variety: Castillo, Caturra, Colombia Process Method: Natural Roast Level: Medium Espresso Roast
About 49th Parallel Coffee Roasters
- Location
- British Columbia, Canada
- Region
- North America
More from 49th Parallel Coffee Roasters

El Salvador Cerro Las Ranas Espresso
$18.00

Golden Hour - Ethiopian Kaffa Bitta Espresso
$19.00

Kenya Nyeri Ndiaini Filter Roast
$28.00

Kenya Nyeri Ndaroini Filter Roast
$20.00

Ethiopia Yirgacheffe Aricha Espresso
$20.00

Burundi Hafi Natural Filter Roast
$20.00









