
Archers Coffee
Costa Rica - Hacienda Copey Don KS Geisha lot 131
Costa Rica - Hacienda Copey Don KS Geisha lot 131 is a San Jose, Tarrazu District, Natural Anaerobic, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- San Jose, Tarrazu District
- Process
- Natural Anaerobic
- Variety
- Geisha
- Producer
- Hacienda Copey
Available Sizes▾
- 100g — $36.76 ($36.76/100g)
- 200g — $73.52 ($36.76/100g)
- 1000g — $319.95 ($31.99/100g)

Costa Rica - Hacienda Copey Don KS Geisha lot 131
Costa Rica - Hacienda Copey Don KS Geisha lot 131 is a San Jose, Tarrazu District, Natural Anaerobic, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- San Jose, Tarrazu District
- Process
- Natural Anaerobic
- Variety
- Geisha
- Producer
- Hacienda Copey
Available Sizes
- 100g — $36.76 ($36.76/100g)
- 200g — $73.52 ($36.76/100g)
- 1000g — $319.95 ($31.99/100g)
Similar coffees to this San Jose, Tarrazu District Natural Anaerobic Geisha

Costa Rica Volcan Azul Geisha Anaerobic Natural #VA Nano - 100g
Poás Volcano, West Valley Anaerobic natural Geisha
Ondo Coffee
$28.00

San Isidro
Tarrazu, Costa Rica Pulped natural; dried on raised beds Gesha, peaberry selection
Shokunin Coffee
$18.20

Alejo Castro - Volcan Azul Estate - Geisha Anaerobic Natural - Légendes
Costa Rica - Volcan Poas / Finca Volcan Azul Nature Anaérobique Geisha
Terres de Café
$34.02

Costa Rica Volcan Azul Geisha Anaerobic natural #VA nano
Costa Rica Anaerobic natural Geisha
GOÛT & CO
$3.57

Don Senel Geisha
Brunca, Costa Rica Natural Gesiha
Blanchard's Coffee
$25.11
Description
Producer: Hacienda Copey Farm: Finca Hacienda Copey Location: San Jose, Tarrazu District Variety: Geisha Process: Natural Anaerobic Altitude: 1,840 - 2,195 masl Fermentation ▪▪▪▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▪ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▪▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76