
Bluebird Coffee Roastery
Rwanda Rugali Honey
Rwanda Rugali Honey is a Rwanda, Honey, Red Bourbon coffee from Bluebird Coffee Roastery.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Rwanda
- Process
- Honey
- Variety
- Red Bourbon
- Producer
- Rugali CWS
Available Sizes▾
- 250g — $14.58 ($5.83/100g)
- 1000g — $53.81 ($5.38/100g)

Rwanda Rugali Honey
Rwanda Rugali Honey is a Rwanda, Honey, Red Bourbon coffee from Bluebird Coffee Roastery.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Rwanda
- Process
- Honey
- Variety
- Red Bourbon
- Producer
- Rugali CWS
Available Sizes
- 250g — $14.58 ($5.83/100g)
- 1000g — $53.81 ($5.38/100g)
Similar coffees to this Rwanda Honey Red Bourbon

Rwanda Bugoyi
Rwanda - Rutsiro, Western Province Black Honey Red Bourbon
HAYB

Rwanda Single Origin
Rwanda Washed Red Bourbon
Horsham Coffee Roaster
$13.93

Rwanda Ngororero Red Bourbon Natural | One Half Coffee
western province, rwanda natural red bourbon
One Half Coffee
$17.14
Description
Region: Nyamasheke District Altitude: 1500 masl Freshly roasted, specialty grade washed Rwandan coffee. A great entry level coffee. Flavour notes of blackberry, orange and black tea! Grab a bag now 💜
About Bluebird Coffee Roastery
- Location
- South Africa
- Region
- Africa
- Currency
- ZAR
More from Bluebird Coffee Roastery

Kenya Kamwangi PB
$15.56

Gesha Village | Freshly Roasted
$28.00

Kenya Ruera Natural
$24.34

Everything
$15.19

Karogoto AA
$18.24

Rwanda Kilimbi Anaerobic Natural
$18.24