BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Antithesis
USA|Ceremony Coffee Roasters

Ceremony Coffee Roasters

$22.00113gIn Stock

Antithesis

Antithesis is a Guatemala, Washed, Bourbon, Typica, and Caturra coffee from Ceremony Coffee Roasters.

In stock 30+ days

Buy from Ceremony Coffee Roasters

Details

Origin
Guatemala
Process
Washed
Variety
Bourbon, Typica, and Caturra
Available Sizes▾
  • 113g — $120.00 ($106.19/100g)
  • 340g — $22.00 ($6.47/100g)
  • 340g — $126.00 ($37.06/100g)
  • 624g — $160.00 ($25.64/100g)
  • 907g — $50.00 ($5.51/100g)
  • 2268g — $112.00 ($4.94/100g)

Description

Elevation: 1500MASL Harvest: 2026 Roast: Dark Acidity: Soft Tasting notes: Dark Chocolate, Molasses, Creamy

About Ceremony Coffee Roasters

Location
Maryland, United States
Region
North America
Visit Ceremony Coffee Roasters →