
Ceremony Coffee Roasters
Mass Appeal
Mass Appeal is a Mexico + Guatemala, Washed, Typica + Castillo + Bourbon + Caturra + Colombia coffee from Ceremony Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Mexico + Guatemala
- Process
- Washed
- Variety
- Typica + Castillo + Bourbon + Caturra + Colombia
Available Sizes▾
- 113g — $125.00 ($110.62/100g)
- 340g — $22.50 ($6.62/100g)
- 340g — $129.00 ($37.94/100g)
- 624g — $160.00 ($25.64/100g)
- 907g — $51.00 ($5.62/100g)
- 2268g — $115.00 ($5.07/100g)

Mass Appeal
Mass Appeal is a Mexico + Guatemala, Washed, Typica + Castillo + Bourbon + Caturra + Colombia coffee from Ceremony Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Mexico + Guatemala
- Process
- Washed
- Variety
- Typica + Castillo + Bourbon + Caturra + Colombia
Available Sizes
- 113g — $125.00 ($110.62/100g)
- 340g — $22.50 ($6.62/100g)
- 340g — $129.00 ($37.94/100g)
- 624g — $160.00 ($25.64/100g)
- 907g — $51.00 ($5.62/100g)
- 2268g — $115.00 ($5.07/100g)
Similar coffees across all roasters

La Laguneta
Guatemala Washed Bourbon, Catuai, Caturra
Monogram Coffee
$13.41

Guatemala, Ixlama
Guatemala, Huehuetenango, Guatemala Washed Bourbon & Caturra
Methodical Coffee
$21.90

Guatemala Finca Rosma
Huehuetenango : Washed Bourbon
Kuma Coffee
$25.00

Guatamela - Huehuetenango
Huehuetenango, Guatemala Washed Bourbon, Caturra, Catimor, Maragogype, Pache
SK Coffee
$27.00

Smooth Operator
Guatemala Traditional Washed Bourbon, |, Caturra
Phil & Sebastian
$11.12

The Barn - La Colina Washed
Guatemala Washed Caturra
Speciality Coffee CA
$21.00
Description
Elevation: 1500MASL Harvest: 2025 Roast: Medium Acidity: Soft Tasting notes: Milk Chocolate, Sugar Cookie, Creamy
About Ceremony Coffee Roasters
- Location
- Maryland, United States
- Region
- North America
More from Ceremony Coffee Roasters

Mexico Las Tejedoras
$23.00

Ethiopia Yirgacheffe Chelbesa
$26.00

Ethiopia Laayyoo
$29.50

Ethiopia Othosololo
$32.00

Kenya Murang'a Gondo AB
$26.00

Fall Annuals 2026
$25.00


