
Ethica Roasters
$18.35250gIn Stock
Bahire
Bahire is a Burundi, Washed, Red Bourbon coffee from Ethica Roasters.
In stock since:
Details
- Origin
- Burundi
- Process
- Washed
- Variety
- Red Bourbon
Available Sizes▾
- 250g — $18.35 ($7.34/100g)
- 1000g — $55.06 ($5.51/100g)

Bahire
Bahire is a Burundi, Washed, Red Bourbon coffee from Ethica Roasters.
$18.35250g$7.34/100gIn Stock
In stock since:
Details
- Origin
- Burundi
- Process
- Washed
- Variety
- Red Bourbon
Available Sizes
- 250g — $18.35 ($7.34/100g)
- 1000g — $55.06 ($5.51/100g)
Similar coffees to this Burundi Washed Red Bourbon

Heza
Heza Washing Station, Kayanza, Burundi Washed Bourbon
Red Bank Coffee Roasters
$15.90

Giku, Burundi
Burundi Washed Red Bourbon
Atmans Coffee
$21.67

Izuba Espresso
Runinya, Kabarore, Kayanza, Burundi Washed Red Bourbon
Workshop Coffee
$19.00

Kibingo
Kayanza. Burundi Washed Red Bourbon
JBC Coffee Roasters
$28.00

Migoti
Rubanda, Mutambu, Bujumbura, Burundi Washed Red Bourbon
Workshop Coffee
$22.00

Turaco · Burundi · Washed · Cherry & Blackberry
Ngozi & Kayanza, Burundi Washed Red Bourbon
Shavi Coffee Roasters
$21.00
Description
$46





