
Red Bank Coffee Roasters
$15.92250gIn Stock
Heza
Heza is a Heza Washing Station, Kayanza, Burundi, Washed, Bourbon coffee from Red Bank Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Heza Washing Station, Kayanza, Burundi
- Process
- Washed
- Variety
- Bourbon
Available Sizes▾
- 250g — $15.92 ($6.37/100g)
- 1000g — $51.73 ($5.17/100g)

Heza
Heza is a Heza Washing Station, Kayanza, Burundi, Washed, Bourbon coffee from Red Bank Coffee Roasters.
$15.92250g$6.37/100gIn Stock
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Heza Washing Station, Kayanza, Burundi
- Process
- Washed
- Variety
- Bourbon
Available Sizes
- 250g — $15.92 ($6.37/100g)
- 1000g — $51.73 ($5.17/100g)
Similar coffees to this Heza Washing Station, Kayanza, Burundi Washed Bourbon

Strong Match
Gakenke / Burundi / Washed / Bourbon
Burundi Washed Bourbon
Ordinary Coffee Roasters
$18.20

Strong Match
Kibingo · Burundi · Washed · Berries & Black Tea
Kayanza, Burundi Washed Red Bourbon
Shavi Coffee Roasters
$21.00

Strong Match
Bumba
Kayanza, Burundi Washed Bourbon
Passenger
$26.25

Strong Match
Kibingo
Kayanza. Burundi Washed Red Bourbon
JBC Coffee Roasters
$28.00
Description
Origin: Heza Washing Station, Kayanza Country: Burundi Altitude: 2,000-2,200 MASL Process: Washed Variety: Bourbon Notes: Grapefruit, Vanilla, Rose
About Red Bank Coffee Roasters
- Location
- England, United Kingdom
- Region
- Europe
- Currency
- GBP





