
Ex Animo Coffee
$19.06200gIn Stock
Kivanga
Kivanga is a Kenya, Embu County, Washed, SL-28, SL-34 coffee from Ex Animo Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Kenya, Embu County
- Process
- Washed
- Variety
- SL-28, SL-34
Available Sizes▾
- 200g — $17.65 ($8.82/100g)
- 1000g — $45.88 ($4.59/100g)

Kivanga
Kivanga is a Kenya, Embu County, Washed, SL-28, SL-34 coffee from Ex Animo Coffee.
$19.06200g$8.82/100gIn Stock
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Kenya, Embu County
- Process
- Washed
- Variety
- SL-28, SL-34
Available Sizes
- 200g — $17.65 ($8.82/100g)
- 1000g — $45.88 ($4.59/100g)
Similar coffees to this Kenya, Embu County Washed SL-28, SL-34

Strong Match
Kenya | Kivanga AA
Kenya Washed SL-28 & SL-34
ILSE
$27.00

Strong Match
Kiamutuira, Kenya
Kenya Washed SL28, SL34, Batián
Atmans Coffee
$20.48

Strong Match
AB Kithungururu
Kenya Washed SL28, SL34 & Ruiru 11
Bonanza Coffee
$21.50
![Kenya Gatomboya AB [Light roast]](https://kurasu.kyoto/cdn/shop/files/image_Beans_Single_Kenya-Gatomboya-AB-2026_1024x1024.jpg?v=1779850609)
Strong Match
Kenya Gatomboya AB [Light roast]
Nyeri, Kenya Washed SL28, SL34
Kurasu
$33.00

Strong Match
Kamundu, Kenya
Kenya Lavado SL28 & SL34
Atmans Coffee
$19.34

Strong Match
Kenya Karani AA
Kenya Washed SL34 & SL28
Imbibe Coffee Roasters
$20.76
Description
Jammy, Lemon Meringue, Powdered Sugar Washed Light Country: Kenya Region: Embu County Varieties: SL-28, SL-34
About Ex Animo Coffee
- Location
- British Columbia, Canada
- Region
- North America
- Currency
- CAD











