
Five Elephant
COLOMBIA Decaf – Omni Roast – Filter & – Espresso
COLOMBIA Decaf – Omni Roast – Filter & – Espresso is a Colombia, Washed, Ethyl Acetate decaffeinated coffee from Five Elephant.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia
- Process
- Washed, Ethyl Acetate decaffeinated
- Producer
- Various smallholder farmers
Available Sizes▾
- 100g — $7.19 ($7.19/100g)
- 250g — $17.97 ($7.19/100g)
- 1000g — $65.82 ($6.59/100g)

COLOMBIA Decaf – Omni Roast – Filter & – Espresso
COLOMBIA Decaf – Omni Roast – Filter & – Espresso is a Colombia, Washed, Ethyl Acetate decaffeinated coffee from Five Elephant.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia
- Process
- Washed, Ethyl Acetate decaffeinated
- Producer
- Various smallholder farmers
Available Sizes
- 100g — $7.19 ($7.19/100g)
- 250g — $17.97 ($7.19/100g)
- 1000g — $65.82 ($6.59/100g)
Similar coffees to this Colombia Washed, Ethyl Acetate decaffeinated

Decaf - entkoffeinierter Kolumbien Espresso
Kolumbien Washed Colombia, Castillo, Caturra
19 Grams
$15.00

DECAF - Kolumbien Espresso - Entkoffeiniert
Colombia Washed (Sugar Cane E.A) Castillo
Schön Kaffee
$14.68

Decaf - entkoffeinierter Kolumbien Filter
Kolumbien Washed Colombia, Castillo, Caturra
19 Grams
$15.00

Decaf Colombia Espresso
Colombia - Colombia Natural Castillo, Caturra, Colombia
49th Parallel Coffee Roasters
$17.00

DECAF - Kolumbien Filterkaffee - Entkoffeiniert
Colombia Washed (Sugar Cane E.A) Castillo
Schön Kaffee
$14.68

1 Hz Decaf Espresso
Kolumbien Washed Castillo, Caturra, Colombia, Bourbon
19 Grams
$17.00
Description
origin: Colombia region: Castillo farm: Various smallholder farmers process: Washed, Ethyl Acetate decaffeinated elevation: 1.000-1.100 masl
More from Five Elephant

COLOMBIA La Virginia – Espresso
$7.85

COLOMBIA El Mesón – Filter
$25.52

Kenya Gatura – Filter
$7.85

COLOMBIA La Palma – Espresso
$11.01

ETHIOPIA Kello Lalesa – Filter
$21.80

KENYA Thunguri AA – Filter
$20.21








