
FUNK Coffee
Technicolour
Technicolour is a Ethiopia, Brazil, Washed, Natural coffee from FUNK Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Ethiopia, Brazil
- Process
- Washed, Natural
- Producer
- Smallholder Farms
Available Sizes▾
- 250g — $13.41 ($5.36/100g)
- 907g — $36.00 ($3.97/100g)
- 2267g — $80.47 ($3.55/100g)

Technicolour
Technicolour is a Ethiopia, Brazil, Washed, Natural coffee from FUNK Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Ethiopia, Brazil
- Process
- Washed, Natural
- Producer
- Smallholder Farms
Available Sizes
- 250g — $13.41 ($5.36/100g)
- 907g — $36.00 ($3.97/100g)
- 2267g — $80.47 ($3.55/100g)
Similar coffees across all roasters

FIX: Chocolatey Blend
Ethiopia & Brazil Natural (Brazil/Ethiopia) Blend
Pirates of Coffee
$15.00

Pink Espresso Blend – WTF?!
Ethiopia / Brazil Natural
HAYB
$8.60

Alpha
Natural
Gracenote Coffee
$19.50

Old School Espresso
60% Minas Gerais, Brazil; 40% Guji, Ethiopia Pulped Natural & Washed Yellow Catuai, Mundo Novo, Red Catuai, Heirloom
Vibrant Coffee Roasters
$10.10

Collider
Natural
Single O
$16.00

culture. | nemesis signature
Brazil, Ethiopia washed, natural
Nemesis Coffee
$16.24
Description
Our flagship coffee is a righteous mashup of familiarity and newfound glory. It’s that familiar milk chocolate-caramel beat remixed with a light roast spin, perfect for espresso or drip. It’s a classic with a hit of acidity to wake it the funk up. Nothin’ vanilla about it.













