
Greater Goods Roasting
Santa Rosa 1900 - Light Costa Rica
Santa Rosa 1900 - Light Costa Rica is a Costa Rica, Tarrazú, Washed, Catuai coffee from Greater Goods Roasting.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Costa Rica, Tarrazú
- Process
- Washed
- Variety
- Catuai
- Producer
- Efraín Naranjo Naranjo
Available Sizes▾
- 113g — $15.00 ($13.27/100g)
- 283g — $26.00 ($9.19/100g)
- 907g — $68.00 ($7.50/100g)
- 2267g — $160.00 ($7.06/100g)

Santa Rosa 1900 - Light Costa Rica
Santa Rosa 1900 - Light Costa Rica is a Costa Rica, Tarrazú, Washed, Catuai coffee from Greater Goods Roasting.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Costa Rica, Tarrazú
- Process
- Washed
- Variety
- Catuai
- Producer
- Efraín Naranjo Naranjo
Available Sizes
- 113g — $15.00 ($13.27/100g)
- 283g — $26.00 ($9.19/100g)
- 907g — $68.00 ($7.50/100g)
- 2267g — $160.00 ($7.06/100g)
Similar coffees to this Costa Rica, Tarrazú Washed Catuai

Santa Lucia, Costa Rica
Costa Rica Washed Caturra
Ritual Coffee Roasters
$23.00

Producer's Pride, Costa Rica
Costa Rica Washed Caturra, Catuaí, Villalobos
Ritual Coffee Roasters
$23.00

Costa Rica, La Pastora
Costa Rica, Tarrazu, Costa Rica Washed Caturra & Catuai
Methodical Coffee
$21.32

Roast for the Roar - Wilder Costa Rica Espresso
Costa Rica Washed Catuai, Caturra
19 Grams
$17.00

Roast for the Roar - Wilder Costa Rica Filter
Costa Rica Washed Catuai, Caturra
19 Grams
$17.00

El Aguacate, Costa Rica
Costa Rica Washed Villalobos and Caturra
Ritual Coffee Roasters
$24.50
About Greater Goods Roasting
- Location
- Texas, United States
- Region
- North America
More from Greater Goods Roasting

Spark - Mexico
$10.00

Finca Rosita - Bolivia
$15.00

Korgua Estate - Papua New Guinea
$15.00

Lâm Dông - Dark and Bold Vietnam
$15.00

Mario Jesús - Finca Churupampa - Peru
$15.00

Take Me Home - Light Roast Costa Rica
$12.00

